Galerie

Calathea orbifolia         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sníte o nádherných rostlinách pěstovaných v interiéru, které vídáte v časopisech

či na internetu, ale obáváte se, že je jejich pěstování obtížné?

Řešením může být hydroponické pěstování rostlin!

Co je Hydroponie???

Hydroponie znamená pěstování rostlin ve vodním roztoku obohaceném o živiny. Nesmíme ji však zaměňovat s pěstováním bahenních či vodních rostlin.keramzit korenyHydroponie spočívá v tom, že rostliny získávají živiny a vláhu přímo z vodního prostředí. Upevňovací funkce zeminy je nahrazena keramzitem, tedy expandovaným jilovým granulátem. Díky svým mechanickým vlastnostem keramzit skvěle fixuje rostlinu a ta z jeho povrchu snadno přijímá živiny a vodu. Rostliny nestojí stále ve vodě, pod hladinu vody sahá jen část kořenů. Hydroponický způsob pěstování není tedy pro rostliny něčím nepřirozeným a v podstatě se shoduje s jejich způsobem života v dávných dobách...

Rostliny můžeme také pěstovat v minerálních substrátech. Nabídka těchto substrátů je na trhu veliká. Informace o možnostech poskytneme při osobní schůzce. Hydroponicky můžeme pěstovat téměř všechny druhy pokojových rostlin. Pouze některé pokojovky okrasné květem potřebují pro vykvetení určitou časovou periodu bez zálivky, a proto je pro ně tento způsob pěstování nevhodný. 

 

Hydroponie Hradec Králové

Naše firma poskytuje komplexní služby v oblasti hydroponického pěstování rostlin.

 Nabídku Vám vytvoříme také na rostliny pěstované v zemině.

Rostliny dodáváme od holandských dodavatelů, kteří jsou mistři v pěstování pokojovek.

   Nabízíme výběr ze širokého sortimentu rostlin okrasných listem i květem.

 Dodáváme moderní hydroponické květináče a systémy. V nabídce máme i kompletní příslušenství, tedy vodoznaky, substráty a hnojiva pro hydroponie.

  

HYDROPONIE JE UŽASNÝ ZPŮSOB PĚSTOVÁNÍ ROSTLIN a my chceme,

abyste se s námi ve Vašich domovech či kancelářích kochali krásou

zdravých vzrostlých rostlin bez škůdců a jiných problémů…

... aby Vás pěstování rostlin bavilo jako baví nás.... :)

 

pflanzen1

 

Poptávkový formulář

Kontakt

Hydroponie Hradec Králové

Ing. Ivona Kubínová

Tel: +420 604 407 419ivona kubinova

poptávkový formulář

FACEBOOK

Pohřebačka 11
533 45, Opatovice nad Labem

IČ: 73669521
DIČ: CZ8053283084

 

O mně

Dobrý den, jsem moc vděčná, že jste se dostali na moje stránky a že Vás zajímá hydroponie…

Moje vášeň pro rostliny všeho druhu začala, co si pamatuji asi v 7 letech, kdy jsem si přinesla z výstavy svůj první kaktus. Už ani nevím jaký to byl a kde skončil, ale byl to průkopník mé dlouhodobé, neobávám se napsat, celoživotní lásky. Kaktusy mám dodnes, ale jak šel čas, přes kaktusy jsem se dostala k sukulentům a přes ně k pokojovkám….

Pokojové rostliny v hlíně, zemině či půdě, jak tomu všichni říkáme, odborně tedy v organickém substrátu jsou fajn, ale mají spoustu chybiček, o kterých není třeba se rozepisovat, všichni o nich víme…

Od doby, co jsem se poznala s "dámou" Hydroponií, rostliny v hlíně již nepěstuji.

Pokud chcete vědět více podrobností o tomto úžásném způsobu pěstování rostlin, podívejte se do článku Hydroponie.

 

Mé první setkání s hydroponií

 

Na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně, kterou jsem vystudovala v roce 2012 (obor Zahradnictví) jsem se poprvé setkala s krásnou,  vzrostlou, zdravou, sytě zelenou Yukou v nádherném obalu a v prapodivném substrátu :). Nebyla to hlína, byly to bílé kamínky, jak jsem si tenkrát myslela. Z květináče tehdy trčel vodoznak a já nevěděla co to vůbec je. Fascinovalo mě ale zdraví té rostliny! Byla poměrně veliká, žádné zaschlé konce, svěže zelené nové listy i přesto, že neměla ideální světelné podmínky. Prostě vypadala úžasně zdravě. Chtěla jsem se o té květině dozvědět více! … a tak před deseti lety vznikla má láska k hydroponii a k pěstování rostlin v minerálních substrátech.

Každým rokem objevuji její další a další přednosti a výhody. Jednoduchost pěstování mě přivedla k otázce PROČ o tomto způsobu neví více lidí!?????  :)

 

HYDROPONIE JE WAU a přeji si, abyste se ve Vašich domovech či kancelářích kochali krásou zdravých, vzrostlých rostlin, bez škůdců a jiných problémů…

...a aby Vás pěstování rostlin bavilo jako baví mě...

                               ...a k tomu Vám velice ráda pomohu!  :)

Ivona Kubínová

  

Hydroponie - zakázky na klíč

Realizujeme zakázky na klíč! Kompletní realizace od A do Z!

 • Návrhy + rozmístění v interiéru.
 • Poradenství, zaškolení v oblasti pěstování hydroponických rostlin.
 • Nabízíme výběr ze širokého sortimentu hydroponických rostlin okrasných listem i květem.
 • Hnojivo pro hydroponii.
 • Doporučíme vhodné nádoby a hydroponického vybavení.
 • Současné moderní hydroponické květináče a systémy nám zjednodušují péči o rostliny, ale především plní funkci dekorativní.
 • Dodávka a realizace.

Domluvte si s námi schůzku!

Ivona Kubínová, Hradec Králové

tel: +420 604 407 419

Nezávazná poptávka

Hydroponie a její přednosti a výhody

Chci Vám ukázat, jak je možné pěstovat pokojové rostlinky s láskou, při jednoduché péči, se skvělými výsledky.

Nenáročné a jednoduché pěstování pokojovek

Pěstování pokojovek bez hlíny! Stabilitu rostlin udržuje neutrální substrát, nejčastěji používaný keramzit (Liaflor), nebo zahraniční minerální substrát (Okostrat, Zeostrat, Managreen).hydroponie schema

Měřič stavu vody

Vodoznak, nebo-li měřič stavu vody, ze kterého velice jednoduše poznáte kdy máte zalévat. U rostlin pěstovaných v hlíně je správné načasování zálivky složité. Dle mého názoru je vodoznak hlavní výhodou tohoto způsobu pěstování. 

Časová nenáročnost - méně častá zálivka i hnojení

Hydroponické rostliny mají v nádobě zásobu vody, nemusí se proto tak často zalévat. Na většině vodoznaků je stupnice od 1 do 12 pro Vaše nastavení, v kterém měsíci jste naposledy hnojili. Jestliže použijete ionto-výměnné hnojivo Lewatit® HD 50 z naší nabídky, tato starost odpadá, jelikož rostliny si z tohoto hnojiva, které aplikujete do vnější nádoby, vezmou sami co přesně potřebují po dobu cca 6 měsíců, dle velikosti rostliny.

Další výhody

 • Hydroponické pěstování rostlin vyžaduje méně péče.
 • Rychlejší růst rostlin.
 • Zlepšení kvality rostlin.
 • Odpadá náročná manipulace se zeminou.
 • Méně časté přesazování.
 • Možnost kdykoli zkontrolovat kořeny rostlin.
 • Snížené riziko hniloby kořenů.
 • Vhodnost pro alergiky (absence alergenů v zemině).

Omezení a nevýhody

Nevýhody hydroponie snad ani neexistují, zatím jsem na žádnou nepřišla, ale je potřeba podotknout, že není pro všechny rostliny, které se na trhu vyskytují. Také omyl ve formě nalití nevhodného roztoku do nádoby (moč, káva, čaj, horká voda) může mít pro rostliny fatální následky. Půdní substráty umí alespoň částečně zmírnit následky takových činů. S hydroponií je zkrátka všechno mnohem rychlejší.

Rostliny vám doslova porostou před očima.

Kde se setkáváme s hydroponickým pěstováním?

Hydroponický způsob pěstování rostlin byl kdysi dávno vytvořen pro užitkové rostliny. V současné době je využíván i pro rostliny okrasné (pokojovky) v našich domovech. Dále je můžete vidět například v administrativních budovách, obchodních centrech, bankách, hotelech a nemocnicích.

 

Realizujeme zakázky na klíč!

 

Chcete se dozvědět více?

 • Přejete si mít doma hydroponickou rostlinu?
 • Rádi byste si nechali kompletně vybavit svoji kancelář?

Napište nám do poptávkového formuláře, domluvíme se, co bychom pro Vás mohli udělat.

Ivona Kubínová, Hradec Králové

tel: +420 604 407 419

 

Jednoduchost, krása, zdraví!

Rostliny pěstované v hydroponii jsou robustnějšího vzrůstu. Jsou méně náchylné k chorobám a jejich životnost je podstatně delší. Tento druh pěstování pokojových rostlin vyžaduje méně péče, než u rostlin pěstovaných v půdě. Hydroponie je oblíbena zejména těmi, kdo často opouštějí svůj domov na delší čas a zeminová rostlina tudíž nepřipadá v úvahu, vzhledem k četnosti zálivky.

Zalévání pokojovek bez hlíny

Ukazatel hladiny vody udává množství vody v nádobě. Vodu doplňujeme cca každých 10 dní, záleží vždy na druhu rostlin a jejich umístění. Zásoba vody přináší výhody méně častého zalévání, čímž se také snižuje riziko hniloby kořenů.

Hnojení pokojovek bez hlíny

Výživu rostlin zabezpečuje dlouhodobé hydroponické hnojivo, které se postupně uvolňuje dle potřeb rostliny (stačí aplikovat po 8-12 měsících). 

 

Hydroponie jaké jsou její přednosti a výhody? Jak pěstovat hydroponicky? Kde nakoupit vybavení pro hydroponické rostliny? U nás!

pflanzen1