Hydroponie a její přednosti a výhody

Chci Vám ukázat, jak je možné pěstovat pokojové rostlinky s láskou, při jednoduché péči, se skvělými výsledky.

Nenáročné a jednoduché pěstování pokojovek

Pěstování pokojovek bez hlíny! Stabilitu rostlin udržuje neutrální substrát, nejčastěji používaný keramzit (Liaflor), nebo zahraniční minerální substrát (Okostrat, Zeostrat, Managreen).hydroponie schema

Měřič stavu vody

Vodoznak, nebo-li měřič stavu vody, ze kterého velice jednoduše poznáte kdy máte zalévat. U rostlin pěstovaných v hlíně je správné načasování zálivky složité. Dle mého názoru je vodoznak hlavní výhodou tohoto způsobu pěstování. 

Časová nenáročnost - méně častá zálivka i hnojení

Hydroponické rostliny mají v nádobě zásobu vody, nemusí se proto tak často zalévat. Na většině vodoznaků je stupnice od 1 do 12 pro Vaše nastavení, v kterém měsíci jste naposledy hnojili. Jestliže použijete ionto-výměnné hnojivo Lewatit® HD 50 z naší nabídky, tato starost odpadá, jelikož rostliny si z tohoto hnojiva, které aplikujete do vnější nádoby, vezmou sami co přesně potřebují po dobu cca 6 měsíců, dle velikosti rostliny.

Další výhody

  • Hydroponické pěstování rostlin vyžaduje méně péče.
  • Rychlejší růst rostlin.
  • Zlepšení kvality rostlin.
  • Odpadá náročná manipulace se zeminou.
  • Méně časté přesazování.
  • Možnost kdykoli zkontrolovat kořeny rostlin.
  • Snížené riziko hniloby kořenů.
  • Vhodnost pro alergiky (absence alergenů v zemině).

Omezení a nevýhody

Nevýhody hydroponie snad ani neexistují, zatím jsem na žádnou nepřišla, ale je potřeba podotknout, že není pro všechny rostliny, které se na trhu vyskytují. Také omyl ve formě nalití nevhodného roztoku do nádoby (moč, káva, čaj, horká voda) může mít pro rostliny fatální následky. Půdní substráty umí alespoň částečně zmírnit následky takových činů. S hydroponií je zkrátka všechno mnohem rychlejší.

Rostliny vám doslova porostou před očima.

Kde se setkáváme s hydroponickým pěstováním?

Hydroponický způsob pěstování rostlin byl kdysi dávno vytvořen pro užitkové rostliny. V současné době je využíván i pro rostliny okrasné (pokojovky) v našich domovech. Dále je můžete vidět například v administrativních budovách, obchodních centrech, bankách, hotelech a nemocnicích.

 

Realizujeme zakázky na klíč!

 

Chcete se dozvědět více?

  • Přejete si mít doma hydroponickou rostlinu?
  • Rádi byste si nechali kompletně vybavit svoji kancelář?

Napište nám do poptávkového formuláře, domluvíme se, co bychom pro Vás mohli udělat.

Ivona Kubínová, Hradec Králové

tel: +420 604 407 419

 

Jednoduchost, krása, zdraví!

Rostliny pěstované v hydroponii jsou robustnějšího vzrůstu. Jsou méně náchylné k chorobám a jejich životnost je podstatně delší. Tento druh pěstování pokojových rostlin vyžaduje méně péče, než u rostlin pěstovaných v půdě. Hydroponie je oblíbena zejména těmi, kdo často opouštějí svůj domov na delší čas a zeminová rostlina tudíž nepřipadá v úvahu, vzhledem k četnosti zálivky.

Zalévání pokojovek bez hlíny

Ukazatel hladiny vody udává množství vody v nádobě. Vodu doplňujeme cca každých 10 dní, záleží vždy na druhu rostlin a jejich umístění. Zásoba vody přináší výhody méně častého zalévání, čímž se také snižuje riziko hniloby kořenů.

Hnojení pokojovek bez hlíny

Výživu rostlin zabezpečuje dlouhodobé hydroponické hnojivo, které se postupně uvolňuje dle potřeb rostliny (stačí aplikovat po 8-12 měsících). 

 

Hydroponie jaké jsou její přednosti a výhody? Jak pěstovat hydroponicky? Kde nakoupit vybavení pro hydroponické rostliny? U nás!

pflanzen1